Методичний кабінет відділу освіти виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської області
Вівторок, 20.03.2018, 01:26Вітаю Вас Гість | RSS
[ Головна ] [ НОВИНИ ] [ Реєстрація ] [ Вхід ]
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

              Увага! 17 березня 2018 року, на базі методичного кабінету відділу освіти відбулося друге засідання першої сесії підготовки вчителів початкових класів до роботи в Новій українській школі з 1 вересня 2018 року.

          Учасниками семінару-практикуму з елементами тренінгу були 14 вчителів та 7 заступників директорів з навчально-виховної роботи. Тренер Обченко К.О. розкрила такі питання «Роль учителя у формуванні психологічно безпечного середовища. Забезпечення права вибору. Формування спільних цінностей», «Інтегроване навчання. Формування міжпредметних компетенцій у процесі тематичного навчання. Тематичне планування»; тренер Байдакова Ю.С. виступила з доповідями на тему «Фізичне середовище. Навчальні центри/освітні осередки. Навчальні матеріали та їх організація». Основна думка була донесена до вчителів, що освітнє середовище у початкових класах має бути безпечним і відображати філософію концепції Нової української школи; що ефективна індивідуалізація навчального процесу може бути досягнута через організацію навчальних центрів, осередків, які відображають навчальні потреби і інтереси дітей: центри читання і письма, центр природознавства, математичний і мистецький центри.

Об’єднавшись в групи вчителі здійснювали планування навчальних видів діяльності в таких освітніх галузях: мовно-літературна, математична, природнича, здоровязбережувальна. Практичні роботи були присвячені таким питанням «Практика ранкових зустрічей» і «Встановлення правил» (Байдакова Ю.С., тренер). Вчителі пересвідчились, що ранкові зустрічі з дітьми дають можливість навчити дітей взаємній повазі та позитивному ставленню один до одного, сприяти формуванню цілісного колективу.

Семінар-практикум тривав з 9.00 до 14.00.

Учасники отримали задоволення від спільної роботи та дієву практичну допомогу в умовах розбудови Нової української школи.

Наступна сесія відбудеться на весняних канікулах.

 

 

 

 

 

Увага! 03 березня, на базі Первомайської школи І-ІІІ ступенів №7 стартувала очна робота з підвищення кваліфікації вчителів початкових класів шкіл міста, які будуть працювати з 1-го вересня 2018 року у 1-х класах. Тема організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників: «Особливості організації освітнього процесу у 1-му класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти». Перше заняття проводили вчителі – Байдакова Ю.С. (гімназія №3) та Обченко К.О. (ЗОШ №7), підготовка яких як тренерів була здійснена на базі Харківської академії неперервної освіти. Координатором цієї роботи на рівні КВНЗ «ХАНО» є Ротфорт Д. В., кандидат педагогічних наук, методист. У тренінгу взяло участь 14 вчителів, 7 заступників директорів з навчально-виховної роботи та Довженко В.М, завідувач методичним кабінетом. Під час лекції йшла мова про мету та головні компоненти Нової української школи: дитиноцентризм, компетентнісний підхід, педагогіка партнерства; про сучасного нового вчителя.

Проведена робота в групах дала змогу об’єднати вчителів для подальшої спільної діяльності. Практичний блок за персональними комп’ютерами містив у собі завдання щодо створення презентацій з анімаційними ефектами. Всі присутні успішно створили презентації з тригерами для розв’язування учнями математичних прикладів.

Напрацьовані практичні матеріали допоможуть вчителям підготувати сучасне освітнє середовище, нададуть перспективу їх використання в умовах нових змін. Заняття було тривалим (з 9 до 16 години), але слід відзначити, що вчителі залишили заняття-тренінг з позитивним відчуттям, що НУШ дає більше свободи в практичній діяльності. Отже, сьогодні до слухачів була доведена ідея Нової української школи. Вчителі висловили впевненість, що завдяки такій організації роботи нову свідомість вчителя буде вибудовано.

Слухачі отримали «домашнє завдання». Наступне засідання відбудеться 17 березня 2018 року.

 

28.02.2018 року на базі БДЮТ відбувся I (міський) етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», в якому взяли участь всі заклади загальної середньої освіти. Мета якого популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді, організації змістовного дозвілля. Журі відзначає підвищення якості підготовки учасників фестивалю –конкурсу. Виступ кожної школи відзначався особливістю.

Художньо-спортивна міні-композиція команди учнів ЗОШ I-III ступенів №7 містила багато яскравого матеріалу. Через інсценування, емоційну потужність, вдалість дібраних костюмів, злагодженість виступу команди, поєднання жанрів висвітлено потребу у формуванні здорового способу життя, усвідомлення його необхідності та виваженої позиції кожної особистості учня.

У виступі ЗОШ I-III ступенів №2 та ЗОШ I-III ступенів №5 журі відзначило артистичність учасників, наявність гумористичних моментів, пропаганду через «ключі здоров’я» основних правил збереження здоров’я.

Динамічність, включення елементів спортивної хореографії, життєстверджуюча спрямованість були позитивно відзначені членами журі у виступі ЗОШ I-III ступенів №4 та ЗОШ I-III ступенів №6.

Виступ команди ЗОШ I-III ступенів №1 та гімназії №3 містив матеріали про шкідливість негативних звичок та сприяв засвоєнню молоддю знань про здоровий спосіб життя.

За підсумками членів журі:

I місце посіла команда учнів ЗОШ I-III ступенів №7;

II місце – команда учнів ЗОШ I-III ступенів №5;

III місце – команда учнів ЗОШ I-III ступенів №2 та ЗОШ I-III ступенів №6.

Всі команди нагороджені солодкими призами завдяки підтримці кандидата у депутати Первомайської міської ради Харківської області                     Удовенко Романа Володимировича.

Вітаємо переможців!

*      *      *  

 Згідно з планом роботи методичного кабінету на 2018 рік відбулася інструктивно-методична нарада заступників директора з навчально-виховної роботи. Були розглянуті такі питання: «Особливості організації інклюзивного освітнього простору в закладі загальної середньої освіти»; «Про результати вивчення стану викладання української мови та літератури в 5-11-х класах та рівень навчальних досягнень учнів»; «Про стан роботи шкільних бібліотекарів щодо впровадження Універсальної десяткової класифікації»; «Про підготовку педагогів закладів освіти в умовах Нової української школи з 01.09.2018 року»; «Про участь педагогічних працівників навчальних закладів у обласному фестивалі «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують»; «Про роботу адміністрації навчальних закладів загальної середньої освіти з питання вивчення професійної діяльності педагогічних працівників у 2017/2018 навчальному році». Заступник директора ЗОШ I-III ступенів №5 Заболотня С.П. звітувала про хід атестації педагогічних працівників, а Куценко Т.В., заступник директора гімназії №3, про виконання заходів з підготовки учнів до ДПА, ЗНО. Аналізуючи участь педагогів у обласних та міських заходах з підвищення педагогічної майстерності Довженко В.М., завідувач міським методичним кабінетом, відзначила, що у обласному етапі всеукраїнського конкурсу «Учитель року, 2018» брало участь 3 педагога, у обласному фестивалі «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» - 24 педагога, у міський виставці-презентації педагогічних ідей та технологій – 46 педагогів, що свідчить про бажання педагогічних працівників брати активну участь у реформі освітньої галузі. Після обговорення листа МОНУ від 31.01.2018 №1/9-66 «Про організоване завершення 2017/2018 навчального року та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти» учасники наради отримали чіткі методичні рекомендації щодо підготовки завдань до ДПА. Методист Антонова Л.М. акцентувала увагу на підготовку вчителів до уроку української мови та літератури шляхом підбору компетентнісних завдань, відзначила обов’язковість використання виховного потенціалу змісту матеріалу та реалізації наскрізних змістових ліній.

Методист Погрецька Л.М., під час виступу презентувала посібник «Соціальна адаптація дітей з особливими освітніми потребами. Методичні рекомендації», який стане на допомогу тим учителям, в класах яких є діти з особливими освітніми потребами.

Визначено головне завдання на березень 2018 рік. Це підготовка вчителів 1-х класів до Нової української школи. Тренером будуть два вчителя – Байдакова Ю.С., Обченко К.О. Заняття відбуватимуться щосуботи упродовж березня місяця.

 

Засідання методичної ради

25        25 січня 2018 року на базі методичного кабінету міськво  відбулося засідання методичної ради. Розглядалися такі питання: «Презентація педагогічних технологій майстрами педагогічної справи», «Про реалізацію компетентісного підходу вчителів до навчання хімії, фізики, математики, біології у 9 класі в умовах реалізації оновлених навчальних програм», «Про органі І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2017/2018 навчальному році», «Про результати роботи з обдарованими дітьми у І семестрі 2017/2018 навчального року», «Презентація досвіду роботи Старченко Ю.В., класного керівника гімназії №3 з теми «Формування здоров`язберігаючих компетенцій в учнівському колективі через систему виховної роботи».
Аналіз виконання Програми «Обдарована дитина» засвідчив, що всі питання реалізовані. Результати олімпіад, МАН у ЗОШ І-ІІІ ст. №4 потребують їх підвищення за рахунок посилення роботи з обдарованими учнями на основі створення індивідуальних програм, заходів.
Підвищення кваліфікації педагогічних кадрів виконано на 104%. Педагогічні працівники (17 осіб) підвищення кваліфікації отримували на базі інших навчальних закладів. У 2018 році педагогічні працівники мають змогу взяти участь у оновлених проектах.
Литвин І.Л., заступник директора з НМР БДЮТ підкреслила, що в цьому році зменшилась кількість учасників МАН, є надія на більш якісні результати на ІІ етапі.
Презентація досвіду класного керівника гімназії №3 Старченко Ю.В. за темою «Формування здоров`язберігаючих компетенцій в учнівському колективі через систему виховної роботи» пройшла успішно. Досвід схвалено і занесено до картотеки ефективного педагогічного досвіду.
Учителі Мокляк Н.А. (ЗОШ І-ІІІ ст.№7), Ринза М.В., Ромась О.П. (гімназія №3) презентували свою педагогічну діяльність за три роки. Акцентували увагу на шляхи формування компетентностей в умовах реалізації Нової української школи, використання проектної діяльності, ситуативних вправ, розв`язування практично-орієнтованих задач.
Заступники з НВР Куценко Т.В. (гімназія №3), Попок О.Ю. (ЗОШ І-ІІІ ст.№2), Білаш Т.О.(ЗОШ І-ІІІ ст.№7) ознайомили з питаннями щодо реалізації компетентісного підходу на уроках хімії, фізики, математики, біології у 9 класах учителями Головановою А.В., Пурей П.І. (гімназія №3), Попок О.Ю. (ЗОШ І-ІІІ ст.№2), Пурей Т.А.(ЗОШ І-ІІІ ст.№7). Підкреслили, що наскрізні змістові лінії формують цінності і світоглядні орієнтації учня, що визначають його поведінку.
Завідувач міським методичним кабінетом Довженко В.М. у своїй презентації «Державні стандарти початкової загальної освіти: підготовка вчителів» розкрила шляхи організації та проведення підвищення кваліфікації вчителів 1-х класів Нової української школи (Наказ МОНУ від 15.01.2018 №36). 
Усі ухвали спрямовані на підвищення професійної компетентності педагогічних працівників щодо реалізації завдань Нової української школи.

 

 

Січневі методичні заходи педагогічних працівників

Початок Нового 2018 року педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти розпочали січневими (11.01.2018р.) методичними заходами, які були проведені методичним кабінетом відділу освіти на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №5. Працювало всього 22 міських методичних об’єднань, які об’єднали більше 223 особи.

Тема засідань «Запровадження компетентісного підходу в освітній процес закладів освіти в світлі реалізації Концепції «Нова українська школа».

На засіданнях розглядалися питання реалізації компетентісного підходу та принципу дитино центризму в освітньому процесі, педагоги обмінювалися досвідом щодо впровадження оновлених навчальних програм учнів 5-9 класів, особливості запровадження наскрізних змістових ліній. Були озвучені результати ІІ (міського) етапу олімпіад з навчальних предметів, І етапу МАН України; знайомилися глибше із Законом України «Про освіту». Учителі початкових класів вивчали новий Державний стандарт початкової освіти. Кожне ММО окреслило свої вектори діяльності на 2018 рік щодо підвищення якості навчання.

Методичний супровід роботи міських методичних об’єднань здійснювали: Довженко В.М. (завідувач методичним кабінетом), Дунаєва О.А., Погрецька Л.М., Тарасюк А.І., Осєчкін В.М. (методисти методичного кабінету)

Відвідали засідання Харченко Н.П., заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, Садченко А.Р., начальник відділу освіти, які привітали педагогічних працівників з Новим Роком та побажали щастя та успіхів.

 

0 10 січня 2018 року відбулося інтерактивне засідання ТТК вчителів початкових класів (4-х), заступники з НВР закладів загальної середньої освіти за темою «Новий Державний стандарт початкової загальної освіти: особливості структури і змісту. Модельна навчальна програма, обов’язкові елементи навчальної програми».

З доповіддю «Новий Державний стандарт початкової загальної освіти, особливості його структури та змісту» виступила Довженко В.М., керівник ТТК; «Інтеграцію в освіті: інтеграційне навчання в початковій школі», «Тематичне навчання: підходи до планування– Заболотня С.П., заступник директора ЗОШ I-III ступенів №5. Переглянуті два відео фрагмента «Пілотна школа. Впровадження нового Державного стандарту». Під час практичної роботи вчителі розробляли плани тематичного навчання, створювали інтелектуальні картки на певні теми. Презентація наробок засвідчила, що вчителі вдало розробили, що вчителі на тему «Наша країна – Україна», «Посуд» вчителькою Коваленко Л.В. (ЗОШ I-III ступенів №6) та Бонзик І.В. (ЗОШ I-III ступенів №2). Обговорили навчально-методичний посібник «Нова українська школа: порадник для вчителя» (під загальною редакцією Бібік Н.М.-К.: Тов.»Видавничий дім Плеяди», 2017-206с.) та професійний стандарт на професію «Вчитель початкової школи» проект МОН України.

Відкритий мікрофон «Роль самоосвітньої діяльності у підвищенні професійної компетентності вчителів під час сучасних змін в освіті: вивчаємо, осмислюємо, впроваджуємо» став підтвердженням, що вчителі пройшли онлайн-курс «Критичне мислення». Члени ТТК отримали завдання для подальшої роботи між засіданнями.

Методичній кабінет відділу освіти повідомляє, що з 26 по 28 грудня 2017 року на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» працювала XLVIІІ обласна відкрита тематична виставка ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини XXI століття» за темою «Здоров’язбережувальний освітній простір – основа становлення соціально активної особистості».

Серед 14 учасників виставки були і наші заклади освіти:

 • ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 (директор Спінчевська Л.Р., заступник директора з НВР Єрмоленко В.В.);
 • ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 (директор Терещенко Г.В., заступник директора з ВР Шевченко Н.О.);
 • ДНЗ №14 (завідувач Хома Н.М., вихователь-методист Матіс О.І.).

Після презентації досвіду, колективної методичної роботи та огляду виставки колектив ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 відзначений Дипломом І ступеня оргкомітету, педагогічний колектив ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 – Дипломом ІІ ступеня, ДНЗ №14 – Дипломом ІІІ ступеня.

Результати участі трьох закладів свідчать, що педагогічні працівники широко використовують в освітньому процесі здоровязбережувальні технології.

21 грудня 2017 року відбулася інструктивно-методична нарада-семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи. На порядку денному розглядались такі питання:

 1. Основні положення Закону України «Про освіту» (від 05.09.2017 №2145-VIII). Лист МОН України «Щодо нагальних питань впровадження Закону «Про освіту» від 13.10.2017р. №1/9-534. (Довженко В.М., завідувач МК);
 2. Планування організаційно-методичної роботи на 2018 рік щодо реалізації Концепції «Нова українська школа». (Довженко В.М., завідувач МК);
 3. Про оновлення змісту і форм підвищення кваліфікації в Центрі професійного розвитку працівників освіти Академії з 01.01.2018. (Дунаєва О.А., методист МК);
 4. Про результати проведення моніторингових досліджень у І півріччі 2017/2018 навчального року та напрями методичних досліджень у ІІ півріччі 2017/2018 навчального року. (Тарасюк А.І., методист МК);
 5. Підготовка учителів початкових класів до впровадження Нового державного стандарту початкової загальної освіти: напрями роботи. (Довженко В.М., завідувач МК);
 6. Про проведення січневих методичних заходів. (Довженко В.М., завідувач МК).
 • наради ознайомились детально зі статтею 42 Закону України «Про освіту» «Академічна доброчесність»; обговорили заходи щодо роботи з учителями початкових класів, які будуть працювати у 1-у класі з 1 вересня 2018 року; окреслили шляхи ліквідації недоліків, які були допущені при проведенні моніторингових досліджень у І півріччі 2017/2018 навчального року. Методист Дунаєва О.А. детально розповіла про оновлення змісту і форм підвищення кваліфікації педагогічних працівників у ІІ півріччі 2017/2018 навчального року, підкреслила, що педагогічні працівники можуть самостійно обирати місце проходження підвищення кваліфікації.

Учасники наради отримали рекомендації щодо планування організаційно-методичної роботи на 2018 рік відповідно до вектору діяльності «Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентісного підходу та принципу дитиноцентризма».

 

20 грудня 2017 року відбувся плановий семінар-нарада керівників міських методичних обєднань за таким порядком денним:

 1. Основні положення Закону України «Про освіту» (-5.09.2017 №2145- VIII). Лист МОНУ «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту» 1/9-534 від 13.10.2017р. (Довженко В.М., завідувач МК);
 2. Про результати проведення моніторингових досліджень у І півріччі 2017/2018 навчального року та напрями методичних досліджень у ІІ півріччі 2017/2018 навчального року. (Тарасюк А.І., методист МК);
 3. Планування організаційно-методичної роботи на 2018 рік щодо реалізації Концепції «Нова українська школа». (Довженко В.М., завідувач МК);
 4. Про оновлення змісту і форм підвищення кваліфікації в Центрі професійного розвитку працівників освіти Академії з 01.01.2018. (Дунаєва О.А., методист МК);
 5. Про підготовку до січневих методичних заходів. (Довженко В.М., завідувач МК).

Під час роботи учасники семінару обговорили підсумки діяльності за 2017 рік. Спільно були означені вектори методичної роботи «Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентісного підходу та принципу дитиноцентризма» , працювали в групах, розробляли вправи для реалізації нашкірної змістової лінії «Громадянська відповідальність» в рамках оновлених навчальних програм для 5-9-х класів. Обговорили організаційні моменти проведення засідань 11 січня 2018 року 0 9.00 годині на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Первомайської міської ради.

Керівники ММО отримали методичні матеріали щодо планування роботи на 2018 рік.

Про підсумки проведення І (міського) туру всеукраїнського конкурсу

«Учитель року-2018»

      На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 19.06.2017 № 866 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», Департаменту освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 04.07.2017 № 230 «Про проведення першого (районного, міського) та другого (обласного) турів всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», відділу освіти виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської області від 03.10.2017 №388 «Про організацію та проведення першого (міського) та участь у другому (обласному) турах всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.1995 № 638, керуючись статтею 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» з 27 листопада по 01 грудня 2017 відбувся перший (міський) тур, який складався з таких випробувань: тестування з фахової майстерності, практична робота, методичний практикум, урок, навчальний проект.

Переможцями першого (міського) туру та учасниками другого (обласного) туру Конкурсу стали:

 1. Триполка Олена Володимирівна, вчитель ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 у номінації «Німецька мова»;
 2. Ковалик Олена Броніславівна, вчитель ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 у номінації «Фізична культура»;
 3. Караченцева Наталія Миколаївна, вчитель ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 у номінації «Фізика».

Вітаємо переможців та бажаємо їм успіхів  у подальших випробуваннях на обласному етапі!

 

 

Пошук

Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018      Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz