Методичний кабінет відділу освіти виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської області
Четвер, 25.04.2024, 16:05



Вітаю Вас Гість | RSS
[ Головна ] [ Міське методичне об"єднання ] [ Реєстрація ] [ Вхід ]
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Міське методичне об"єднання 

    25 лютого 2019 року на базі ЗОШ I-III ступенів №2 та ЗДО №5 відбулось міське методичне обєднання практичних психологів та логопедів закладів освіти за темою: "Співпраця всіх суб"єктів соціально-психологічної служби щодо забезпечення гармонійного та комфортного психоемоційного інклюзивного середовища в межах Нової української школи". Під час засідання розглядались питання: Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2019 рік (Погрецька Л.М., методист психоолгічної служби); Організація корекційно-відновлювальної та розвивальної роботи в закладах освіти з дітьми з особливими освітніми потребами (з досвіду роботи) (Білоус К.А., практичний психолог ЗДО №5 та Кльофас Н.М., логопед ЗДО №5); Використання арт-методів за напрямами практичної діяльності (Погорєлова Г.В., практичний психолог ЗОШ №6). Практичною частиною було проведення майтер-класу з елементами арт-терапії (Експертки: Климентьєва Я.Л., практичний психолог ЗДО №5 та Задорожна М.М., практичний психолог ЗОШ №2). Під час майстер-класу учасники підвищили свій професійний рівень; опанували вправи з елементами арт-терапії, які доцільно використовувати в професійній діяльності з дітьми з особливими освітніми потребами. 

29 січня 2019 року на базі ЗОШ I-III ступенів №2 відбулась січнева конференція. Під час якої практичні психологи Задорожна М.М. (ЗОШ I-III №2), Бондар В.Г. (ЗОШ I-III №5), Погорєлова Г.В. (ЗОШ I-III №6), Кліментьєва Я.О. (ЗДО №5) та методист психологічної служби працювали в експертних паралелях з майстер-класами, що дало значну педагогам у психологічному розвантаженні, знаттю напруги в педагогів та сприяло позитивному настрою.

23 жовтня 2018 року на базі Первомайської ЗОШ I-III ступенів відбулося міське методичне об"єднання класних керівників 7-8 класів ЗЗСО (керівник Погрецька Л.М., методист психологічної служби міського відділу освіти). Під час засідання методистом психологічної служби проведене тренінгове заняття за програмою виховних заходів із питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». Опрацьовано форми та методи впровадження блоку програми: "Ставлення до інших". Цікавими та плідними, на думку учасників, були вправи: "Потяг", "Будуємо місто", "Малювалки", "Як протистояти тиску"  та робота в групах "Відповідь на лист". Всього взяли участь 14 осіб.

 

30 травня 2018 року на базі міського методичного кабінету відбулося засідання ММО практичних психологів та логопедів закладів освіти міста за темою: «Розвиток внутрішнього потенціалу фахівців психологічної служби щодо надання психосоціальної підтримки всім учасникам освітнього процесу (за проектом «Ініціативи інфраструктурної програми України» за підтримки GIZ).

Під час науково-методичного блоку заслухані питання: «Як розпізнати перші ознаки стресу, який пов'язаний із професійним вигоранням» (Погорєлова Г.В., керівник ММО), «Стрес, реакція на стрес та стратегії його подолання» (Бондар В.Г., практичний психолог ЗОШ I-III ступенів №5), «Стрес та його вплив на мовленнєвий розвиток дітей дошкільного віку» (Дігтяр О.Б., логопед ЗДО №5).

Практичною частиною засідання стало участь фахівців у психологічному практикумі «Професійне зростання» за темою: «Стрес та психологічна рівновага учасників освітнього процесу» (ведуча групової роботи – Задорожна М.М., практичний психолог ЗОШ I-III ступеня №2). Під час тренінгу учасники засідання з’ясували свій рівень гармонійності сприйняття світу (думки, почуття, відчуття). Ознайомились з психологічними техніками: «Подорож героя» (за допомогою метафоричних картинок), «Колискова для себе". Кінезіологічна вправа "Футбол" викликала в присутніх хвилю позитивної енергії. Підсумком заняття стало створення особистої скриньки, яка нагадуватиме учасникам про їх найрідніше і найдорожче що є у їх житті, заради кого необхідно зберегти своє психологічне здоров’я.

Тренінгове заняття викликало позитивні емоції в присутніх, вдячність тренеру за можливість зустрітися зі своїм дитинством. Психологи отримали корисні рекомендації щодо утримання психологічної рівноваги.

*    *    *

29 березня 2018 року на базі міського методичного кабінету відбувся психологічний тренінг для педагогічних працівників за темою "Підвищення психосоціальної стійкості педагогічних працівників до стресової ситуації". Ведучі групової роботи: Задорожна М.М., практичний психолог ЗОШ I-III ступенів №2 та Погорєлова Г.В., практичний психолог ЗОШ I-III ступенів №6. Всього було 22 педагоги закладів загальної середньої освіти. Під час тренінгу учасники ознайомилися з вправами: "Шість капелюхів", "Театр Кабукі", "Моя цінність", "Вавилонська вежа", "Ресурсна квітка", "Картування конфліктів" (за схемою Гордона). Усі учасники, під час обміну враженнями, висловили велику вдячність ведучім за позитивний та емоційний їх заряд на подальшу роботу.  

Засідання ММО практичних психологів

13 березня 2017 року на базі ЗОШ I-III ступенів №6 відбулося міське методичне об’єднання практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів за темою «Особливості соціально-психологічного супроводу учнів, які потребують особливої психолого-педагогічної уваги» (керівник Погорєлова Г.В., практичний психолог ЗОШ I-III ступенів №6). Під час якого розглянуті питання щодо діяльності практичного психолога з учнями, які мають суїцидальні наміри (Задорожна М.М., практичний психолог ЗОШ I-III ступенів №2) та соціально-психологічний супровід учнів, які потрапили в ситуацію шкільного насилля (Шабатура О.В., соціальний педагог гімназії №3).

Практичною частиною засідання стало відвідування тренінгового заняття для учнів 7 класу за темою «Я не такий, як усі», під час якого учні опанували навички саморозуміння й самоаналізу, навчились розуміти власні почуття та мотиви поведінки оточуючих. Наприкінці заняття учні отримали позитивний настрій та емоційну підтримку з боку тренера Погорєлової Г.В.

 

6 листопада 2016 року на базі ЗОШ I-III ступенів №5 відбулося ММО практичних психологів та вчителів-логопедів за темою: "Соціалізація дітей з особливими освітніми потребами в умовах упровадження інклюзивної моделі навчання", керівник - Погорєлова Г.В. Учасники обмінядись досвідом щодо психолого-педагогічних умов інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітньому просторі - Погорєлова Г.В., практичний психолог ЗОШ I-III ст.№6 та психологічного супровіду дітей з особливими освітніми потребами - Бондар В.Г., практичний психолог ЗОШ I-III ст. №5. Практичною частиною стало проведення круглового столу "Професійні можливості й емоційні границі практичних психологів, вчителів логопедів та консультантів ПМПК в роботі з батьками дітей, які мають порушення психофізичного розвитку", керівник Рішко Ю.І., вчитель-логопед ЗОШ I-III ступенів №5. 

Учасники засідання отримали практичні поради та перелік діагностичного інструментарію щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. 

 

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024      Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz